Від чого залежить ціна на створення інтернет-магазину?

Буквально за останні пару років популярність інтернет-магазинів зросла в сотні разів. Значний стрибок популярності послуги створення інтернет-магазину призвів до того, що чимала кількість веб студій почали «спеціалізуватися» саме на них. Давайте проаналізуємо підходи до створення інтернет сайту.

Ринок створення сайтів поділився на декілька сегментів:

  1. магазини на Джумлі або, ховаймося в жито, – ворд пресі, які розробляють фрілансери та дешеві вебстудії, реклама яких зазвичай звучить так «сайт за 24 години за 700 грн»
  2. магазини на Бітрикс, Мажента та інших платних платформах – зазвичай дуже дорогі, бо самі системи платні, а розробляють їх «віп» веб студії
  3. інтернет-магазини на самописних cms, вони або середні за якістю, або кращі за пункт №2, бо дозволяють розробити та впровадити те, чтого не можна зробити на шаблонній платформі.

Важко собі уявити інтернет-магазин на ворд-пресі, але виявляється це можливо. Встановлюється окремий модуль і сайт готовий до роботи. На практиці такий сайт здатний розмістити не більше двох десятків товарів, а замовлення будуть доходити через раз. Забудьте по нормальні фільтри та системи сортування.

Інтернет-магазин на джумлі один з найпопулярніших. Але, якщо ви хочете великий набір функцій та нормальний seo модуль для просування магазину, забудьте про це. Не можлило створити великий складний інтернет-магазин на шаблонній cms.

Бітрикс, Мажента – це найпопулярніші у світі платформи для створення інтернет-магазинів. В Україні зазвичай користуються «хакерськими» версіями цих платформ, щоб не платити за ліцензію, через що «вилазить» багато проблем: неможливість встановити якийсь функціонал, помилки в роботі та інше. Щоб такий магазин працював нормально, потрібно купити ліцензію, обов’язково купити власний сервер (ці системи заважкі для звичайного комерційного хостингу) та знайти дійсно досвідченого  програміста.

Найдешевшими в сегменті якісних інтернет-магазинів є самописні (корпоративні) платформи. Вони зазвичай дозволяють розробити будь-який функціонал за середню ціну. Якщо ви хочете такий магазин, як Розетка, але не готові платити від 10000 доларів, то самописні системи та студії, які з ними працюють, саме для вас.