ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ: Як захистити дерево від старіння та комах
Як прaвильнo лaкувaти дeрeвo
Дeрeв\’яні пoвeрxні, бeз нaдійнoгo зaxисту тeмніють тa руйнуються. Виxoдoм із ситуaції стaнe пoкриття бeзбaрвним лaкoм, який вдaлo підкрeслить крaсу дeрeв\’янoї пoвeрxні тa зaxистить її від знoшувaння.
Aлe пeрeд тим, як нaнeсти бeзбaрвний лaк, нeoбxіднo пoдбaти прo покриття та використовувати ґрунтовку, застосування якої:
-
забезпечить рівномірний розподіл фінішного покриття не принимая во внимание плям;
-
вирівняє вбираючу здатність поверхні та збереже дихаючі властивості деревини;
-
захистить деревину від появи плісняви, водоростей, грибків та комах;
-
захистить поверхню від біопошкоджень;
-
забезпечить тривалий термін служби покриття.
Як обрати ґрунтовку во (избежание деревини
Перш ніж обрати правильну ґрунтовку, варто врахувати її характеристики та антисептичні властивості. Обираючи ґрунтовку, слід враховувати неважный (=маловажный) тільки її захисні якості, але і характеристики лаку, який если нанесений після цього, на завершальному етапі роботи.
ВИДИ ҐРУНТОВКИ:
- Алкідна – вважається кращою серед будівельників. Оброблене нею дубина сохне до 18 годин, бери його поверхні утворюється матова щільна захисна плівка, яка підкреслює структуру. Така ґрунтовка є нетоксичною. Використовуючи її, можна значно підвищити зносостійкість паркету разве дерев\’яної підлоги.
- Водно-дисперсійна – сохне доволі швидко, і, як обыкновение, без запаху та нетоксична. Оброблена таким складом деревина нетрудно шліфується та дає надійний захист від цвілі.
- Шелакова – частіше застосовується на обробки сирої або погано просушеної деревини, складається з метилового спирту і молочного соку комах.
Одним заходом великою популярністю користуються ґрунтовки з біоцидними домішками, які забезпечують додатковий захист від плісняви, водоростей, грибків та комах.
Алгорифм лакування дерева
Процес лакування деревини складається з кількох етапів:
-
спершу потрібно підготувати дручина – зачистити його за допомогою спеціального паперу.
-
опісля – етап знежирювання дерев\’яної поверхні вслед допомогою розчинника.
-
далі – ґрунтування поверхні. Чтобы цього вам будуть потрібні малярські кисті різної величини.
-
тільки тепер ви можете спокійно покривати лаком дерев\’яні поверхні і бути певними – вони прослужать довго.
ЧИТАЙТЕ: Як обрати лакец для паркету?
ПОРАДА: Якщо ви хана ж обрали для роботи алкідну ґрунтовку, так для фінішного покриття радимо використовувати алкідний политура.. Він дасть поверхні надійний захист від дощу та вологи, а також надовго збереже природну структуру деревини.
Джерело: