Види стінових матеріалів їх переваги та недоліки
Aвтoр:
Вoлoдимир Киричoк
Кaндидaт тexнічниx нaук,
Мeнeджeр з тexнічнoгo супрoвoду «Кeрaтeрм»
https://keraterm.ua/catalog/
Возле будівництві чи вибoрі влaснoгo житлa кoжeн стикaється з питaнням: з якoгo мaтeріaлу пoвинні бути стіни? Чи нa стільки вaжливі стіни у будинку? Які їx влaстивoсті є нeoбxідними, a які другoрядними? Нa щo звeрнути увaгу около вибoрі стінoвoгo мaтeріaлу?
Спрoбуємo рoзібрaтись з цими питaннями пoступoвo, рoзглянувши влaстивoсті нaйбільш рoзпoвсюджeниx кaм’яниx стінoвиx мaтeріaлів, їx пeрeвaги тa нeдoліки.
1. Кeрaмічнa цeглa
Кeрaмічнa цeглa – стінoвий мaтeріaл вигoтoвлeний нa oснoві глини шляxoм її фoрмувaння тa пoдaльшoгo випaлювaння близ тeмпeрaтурі близькo 900oС. Кeрaмічнa цeглa oдин з нaйстaрішиx стінoвиx мaтeріaлів тa дo нeдaвньoгo чaсу був нaйбільш рoзпoвсюджeним.
Пeрeвaги: Eкoлoгічність, цeглa вигoтoвлeнa з нaтурaльнoї сирoвини Висoкa міцність, мaркa цeгли зa міцністю М100-М200 Дoвгoвічність, тeрмін eксплуaтaції будівeль більшe 100 рoків Висoкa звукoізoляція, зaвдяки сeрeдній густині тa структурі
кeрaміки Вoгнeстійкість, цeглa витримує дію тeмпeрaтури близькo 1000°С |
— Вoдoпoглинaння, зaвдяки кaпілярній пoристoсті, близькo 12-15%
розмір. |
Керамічна цегла – стіновий матеріал, який цінують вслед його екологічну безпеку, міцність та довговічність. Проте висока теплопровідність та необхідність збільшених трудозатрат та часу для зведення стінових конструкцій, обмежують його широке використання, особливо враховуючи темпи будівництва та нормативні вимоги щодо теплового опору будівель.
Безпечність, цегла виготовлена з природніх сировинних
матеріалів
Висока міцність, проба цегли за міцністю М100-М300
Звукоізоляція, завдяки високій середній густині
Недоліки:
—
Водопоглинання вследствие гігроскопічну структуру близько 25-30%
Теплопровідність, високий коефіцієнт теплопровідності
0,7-0,9 Вт/(м·°С)
Висока вес стінових конструкцій через високу середню
густину
Низька вогнестійкість, руйнування структури починається
близько 600°С
Високі затрати часу та праці в зведення конструкцій через
розміри.
Силікатна цегла, як альтернативний стіновий матеріал відносно керамічної цегли, має такі переваги: нижча вартість та широка доступність. Основним недоліком є високий коефіцієнт теплопровідності подле експлуатації, що є наслідком високого водопоглинання та гігроскопічної структури, що віддає воду у 3-4 рази повільніше у порівнянні з керамічною цеглою. З врахуванням інших вище згаданих недоліків, силікатна цегла знайшла широке використання лише у будівництві промислових та тимчасових будівель та споруд.
Низька теплопровідність, завдяки середній густині
0,1-0,15 Вт/(м·°С)
Висока швидкість будівництва, завдяки великому формату
виробів
Низька шест стінових конструкцій, завдяки середній густині
Геометрія, висока точність розмірів присутствие виготовлені
Економічність розчину исполнение) кладки, завдяки формату виробів
Недоліки:
—
Низька міцність, знак за міцністю М15-М35
—
Водопоглинання, в наслідок гігроскопічної структури
близько 35%
—
Низька звукоізоляція с подачи структуру та середню густину
—
Деформативність, сокращение в стіні після виходу вологи з
матеріалу
—
Низька міцність кріплень дюбелів та анкерних болтів
Піно- та газоблоки – пористі стінові матеріали, які отримують завдяки умовному продовженні та удосконаленні технології силікатних стінових матеріалів, мають немалий семейство переваг: завдяки крупному формату – економічність та висока швидкість зведення стінових конструкцій, низька їх шест та теплопровідність після виходу вологи з матеріалу. Проте також існують і недоліки цих матеріалів: низька міцність, можливість будівництва в якості несучих стін будівлі лише 2-3 поверхи. Високе водопоглинання завдяки гігроскопічності структури, яка віддає воду у 3-4 рази повільніше у порівнянні з керамікою, та як наслідок висока деформативність та підвищення теплопровідності стін близ експлуатації. Враховуючи усі плюси та мінуси ці матеріали знайшли своє використання близ будівництві будівель та споруд різного функціонального призначення.
Екологічність, керамічні блоки виготовлені з натуральної сировини
Міцність, сигнет за міцністю М75-М100
Низька теплопровідність, завдяки пористій структурі
0,13-0,15 Вт/(м·°С)
Висока швидкість будівництва, завдяки великому формату виробів
Низька шест стінових конструкцій, завдяки середній густині
Економічність розчину чтобы кладки, завдяки формату виробів
Висока звукоізоляція, завдяки структурі керамічних блоків
Вогнестійкість, керамічні блоки витримують дію
температури 1000°С
Довговічність, термін експлуатації будівель більше 100 років
Недоліки:
Водопоглинання, завдяки капілярній пористості, близько
12-15%
Геометрія, не принимая во внимание шліфування не висока точність розмірів
блоків
Керамічні поризовані блоки – матеріал, який отримують умовним продовженням та удосконаленням технології керамічних стінових матеріалів, має досить огромный ряд переваг. Насамперед достатня міцність с целью зведення несучих стін 5-ти поверхових будівель, завдяки крупному формату – економічність та висока швидкість будівництва. Внаслідок пустотності та пористості керамічних блоків це забезпечує низьку теплопровідність та вагу стін. Також варто зазначити, що використання керамічних блоків дозволяє забезпечити екологічну та пожежну безпеку будівель, а також їх довговічність та підвищити термін експлуатації. А носитель недоліки у цього матеріалу наступні: водопоглинання, що обумовлене капілярною пористістю кераміки, проте завдяки ж неї керамічні блоки «дихають» та нетрудно віддають воду. А також не висока точність розмірів, яку зазвичай підвищують шляхом додаткової обробки получи виробництві методом шліфування. Враховуючи, що керамічні поризовані блоки, поєднують у собі кращі властивості керамічних та пористих матеріалів, їх популярність та поприще використання у будівництві сьогодні розширюється високими темпами.
Отже переваги та недоліки кам’яних матеріалів стін характеризують їх властивості, проте передо вибором матеріалу для будівництва спершу необхідно визначити функціональне призначення будівлі чи споруди, пріоритетні функції стінових конструкцій, вимоги прежде їх надійності та безпеки, а також заплановані терміни експлуатації.
Враховуючи вище перечисленні функції стін, а також переваги та недоліки кам’яних матеріалів, важко маловыгодный помітити, що керамічні поризовані блоки забезпечують виконання максимальної кількості функцій стінових конструкцій зберігаючи быть тому їх екологічність, надійність та довговічність. Тому ці матеріали до настоящего времени більше знаходять своє поширення интересах промислового, житлово-цивільного та приватного будівництва.