• Цемент та бетон наближують час невідворотніх кліматичних змін. Шляхи виходу

    25 ноября, 2021 Нет комментариев

    БEТOН ТA КЛІМAТИЧНІ ЗМІНИ

    В трьox тoмax тexнічниx дaниx ради бритaнськoгo висoкoшвидкіснoгo зaлізничнoгo прoeкту, щo кoштує 53 млн фунтів стeрлінгів є тaблиця, якa пoкaзує щo 20 млн. тoнн бeтoну дoвeдeться викoристaти, щoб пoбудувaти нeoбxідні 105 миль кoлії, дрeнaжниx труб, мoстів і тунeлів. Зa підрaxункaми цьoгo дoсить щoб oнoвити всі дoрoги містa Мaнчeстeр. Интересах будівництвa aтoмнoї eлeктрoстaнції Hinckley B в Сoмeрсeті будe нeoбxідний більш скрoмний oб’єм — 3 млн тoн бeтoну, a прoeкт нoвoї злітнo-пoсaдкoвoї смуги aeрoпoрту Xітрoу пeрeдбaчaє викoристaння щe мільйoнa тoнн.

    Цeмeнт, який є ключoвим кoмпoнeнтoм бeтoну і oдним з нaйбільш ширoкo викoристoвувaниx мaтeріaлів, ствoрeниx людинoю, є нaріжним кaмeнeм глoбaльнoгo будівництвa. Цe сфoрмувaлo сучaснe сeрeдoвищe, aлe йoгo вирoбництвo мaє вeличeзний відбитoк, який ні прoмислoвість, ні уряди нe бaжaють вирішувaти. Чeрeз викoристaння тeплa, нeoбxіднoгo пользу кого пoдрібнeння пoрід і прирoдниx xімічниx прoцeсів, пoв\’язaниx з вигoтoвлeнням цементу, кожна тысяча рублей виготовленного цементу коштує атмосфері також одну тонну C02, основного газу «парникового ефекту».

    Включаючи нову транспортну залізничну лінію Crossrail, що пропускать (сквозь строй) через Лондон, будівництво чотирьох вищезнаведених найбільших поточних будівельних проектів Великої Британії за завершенні забруднить атмосферу більше ніж в 10 млн тонн СО2. Британське місто розміром з Бірмінгем щорічно продукує 19 млн. тонн вуглецевого газу получай рік.

    ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ ЦІКАВИХ ФАКТІВ Для БЕТОН:


    Майже 6% всіх викидів парникових газів у Великобританії, а також впредь до 8% світових викидів, поступають від виробництва цементу. Якби цементна промисловість була країною, так займала б третє місце за величиною викидів СО2 у світі після Китаю та США.

    Забруднення вуглекислим газом від цементу та бетону є настільки великим, що якщо його мало-: неграмотный зменшити через переробку чи впровадження більш екологічних виробництв, ведь ця галузь в перспективі може самостійно поставити під загрозу дотла Паризький договір 2015 року, який має получи и распишись меті утримати зростання температури в світі в межах 2 градусів Цельсія. Як зазначає ООН, щоб втілити його у життя щорічні викиди повинні знизитися приблизно для 16% протягом наступних 10 років і получи и распишись набагато більші цифри в майбутньому.

    Хоча деякі з найбільших компаній з виробництва цементу знизили вуглецеву інтенсивність своєї продукції, інвестуючи в більш економічні паливні печі, більшість отриманих поліпшень були затьмарені значним зростанням світового виробництва цементу та бетону. Населення збільшується, відбувається активна урбанізація в Азії та Африці, є значна нужда в будівництві дамб, доріг і будинків, а прежде того ж збільшення загальносвітового рівня особистого багатства збільшили попит получи и распишись цемент та бетон. Щорічне виробництво цементу зросло в чотири рази з майже одного мільярда задолго. Ant. с більш ніж 4 мільярдів тонн сверху рік за 30 років. У наступному десятилітті очікується збільшення ще получи и распишись 500 млн. тонн на рік. Якщо неважный (=маловажный) відбудеться різких змін, очікується, що викиди вуглекислого газу ввд власне цементу продовжуватимуть зростати після 2050 року.

    Лідери галузі сразу збентежені, усвідомлюють, що їм загрожують фінансові санкції, але бачать також що кліматичні зміни є поки невідчутними, незважаючи для їх реальну велику загрозу. Також є добре відомий праздник факт, що більшість споруд можна безпечно побудувати безо використання цементу. Власні галузеві дослідження показали, що умовно «зелені» цементні продукти, що використовують вторинні побічні продукти з в’яжучими характеристиками цементу як сталевий остаток, зола від спалювання вугілля та деякі типи глини. Замість цього в галузі більше покладаються в нові технології захоплення та зберігання вуглецю, які можуть дозволити скоротити викиди від виробництва цементу получи и распишись 20-25%. Це бажане мислення. Велика частина промисловості вдоль суті є консервативною, не знає относительно альтернативи для цементу і неохоче приймає зміни. Звичайному альбо портландському цементу довіряють через його надійність і універсальність, а виробники продовжують акцентувати увагу покупців получи його якостях та доступній ціні, зовсім приставки не- використовуючи альтернативні матеріали. Без сучасних великих демонстраційних проектів, які покажуть реальність великої кількості рішень у цій сфері, а також освітніх програм пользу кого архітекторів і планувальників, прогрес буде мінімальним.

    Але технологічні зміни далеко не лише не дозволять достатньо швидко перестати використовувати хлеб новостроек. Для стимулювання галузі розвиватись вже одним махом ведуться розмови про запровадження світового цементного податку. Тільки якщо все промисловість змушена буде платити значно більше по (по грибы) викиди від виробництва свого продукту, компанії перейдуть получай більш чисті технології. Конкретний податок нате цемент добре вписується в зростаючі світові вимоги накануне простого глобального податку на викиди вуглецю. Вони були запропоновані і прийняті для обмеженій основі більше 20 років тому, але цементна промисловість пролобіювала їх відкладення щодо себя в Європі, США, Канаді та інших країнах.

    Насправді такий вплив промисловості получай уряди, що  прийняли  лише символічні обмеження викидів, має своїм результатом нові гігантські проекти, які потребують великих об’ємів цементу та бетону, такі як HS2 і масові програми будівництва бетонних доріг у багатьох провідних країнах. В Європі, дескать схема регулювання квот на викиди неодноразово давала збої, знову ж таки поверх лобіювання інтересів, відсутність регулювання вуглецевих викидів виробництва угоду кому) цементних виробників призвело до того, що галузь отримала непередбачувані прибутки та повну відсутність скорочення викидів.

    Одним духом існує принаймні 70 національних і регіональних схем оподаткування викидів вуглекислого газу, які охоплюють приблизно 20% всіх глобальних забруднень. Деякі, як і в Норвегії, Швеції та Фінляндії, є прямими податками; інші, включаючи кадры Каліфорнія, ЄС, Китай і Південну Корею, є схемами торгівлі викидами, які видають дозволи на промисловості для забруднення. Консенсус полягає в тому, що вуглець у всіх цих схемах кончено ще коштує занадто дешево, щоб стимулювати зміни та заохочувати паливно-енергетичну та цементну галузі протянуть їх швидко і ефективно. У кращому випадку, вуглецеві схеми заохочували виробників цементу та інших великих користувачів квот нате вуглецт до перенесення виробництв, щоб уникнути зборів.

    Дослідження показують, що прямі податки безлюдный (=малолюдный) тільки скорочують викиди краще, ніж схеми обмеження і торгівлі квотами, а також залучають більше грошей. Високий глобальний податок держи цемент, за теорією, зосередить свідомість промисловості для змінах та масово знизить попит нате вуглецевий цемент. Водночас як і до встречи-який податок, що підвищує ціни бери енергоносії, він буде дуже непопулярним.

    Деякі економісти вказують для рішення — зробити податок на альболит або податок на викиди вуглецю «нейтральним доходом», а гроші, отримані від промисловості, повертати населенню у вигляді податкових пільг, щоб компенсувати всего хорошего-яке зростання рахунків за використання енергії нежто використовувати їх для спеціального зменшення інших викидів. После этого де застосовувалися аналогічні підходи, як у Швейцарії, яка має податок держи паливо для опалення, або у Новій Зеландії, високі податки для вуглець виявилися популярними та ефективними.

    Цементна промисловість перетворила світ і збагатила як себя, так і людство. Але зараз вона загрожує змінити навколишнє середовище сверх неконтрольоване потепління. Час невідворотніх змін наближується і промисловість повинна терміново реагувати в проблему, яку вона так чи інакше допомогла створити.

     

    12345 (No Ratings Yet)
    Загрузка...

    Комментарии