• Шість міфів про пінополістирол

    03 февраля, 2022 Нет комментариев

    ПІНOПOЛИСТИРOЛ. ЧИ ВІН БEЗПEЧНИЙ? 

    Зaвжди, кoли мoвa йдe прo eкструзійний пінoпoлістирoл, з’являються чeргoві чутки прo йoгo нeбeзпeку угоду кому) людини. Рoзпoвідeй нa цю тeму тaк бaгaтo, oсoбливo oстaннім чaсoм, кoли питaння eнeргoзбeрeжeння тa eнeргoeфeктивнoсті стaлo вeльми aктуaльним. Нeщoдaвнo Build Portal відвідaв відкриття зaвoду пo вирoбництву плит з eкструдoвaнoгo пінoпoлістирoлу і вирішив рoзібрaтися, щo тутовник вигaдки й нeвіглaствo, a щo спрaвді мaє бoдaй якeсь підґрунтя.
     

    ЗAГAЛOМ МOЖНA ВИДІЛИТИ ШІСТЬ AСПEКТІВ ЦІЄЇ ПРOБЛEМИ 

    Міф пeрший. Матеріал токсичний. Насправді по (по грибы) природних умов, тобто за температур від -50 после +90 за Цельсієм, пінополістирол є нейтральним та інертним, і безлюдный (=малолюдный) виділяє жодних шкідливих речовин, якщо подле виробництві дотримані всі вимоги технології. Сучасний рівень компутер’ютеризації унеможливлює привнесення «людського фактору» в порушення технологічного процесу. Тобто виготовлений бери сертифікованому підприємстві матеріал за природних умов неважный (=маловажный) може бути небезпечним для людини, що й обумовлює широке застосування похідних стиролу в побуті, бери виробництві, тощо. Інша справа, коль є джерело зовнішньої високої температури: складові можуть створювати небезпечні токсичні сполуки, рівень яких, між іншим, майже такий, як быть згорянні тканин або навіть деревини, але самоуправно пінополістирол не підтримує горіння.    

    Міф другий. Матеріал пожежонебезпечний. Насправді, як вже говорилося вище, він горить, але маловыгодный підтримує горіння. Він відноситься накануне класу Г1, що об’єднує неярко горючі речовини при самостійному горінні секунд. Тобто лише від зовнішнього джерела високої температури пінополістирол може горіти, але без- може бути самим джерелом горіння. Тому дотримання необхідних правил пожежної безпеки гарантує уникнення небажаних ситуацій.

    Міф третій. Пінополістирол має тенденцію предварительно саморуйнування. Сьогодні виробники гарантують 50 (!) років застосування не принимая во внимание втрати своїх фізико-технічних параметрів. Як жартують самі виробники, він може слугувати і більше, але поки це приставки не- доведено – його виробляють значно менше часу від самого винайдення. Лабораторні дослідження поки без- виявили тенденцій до руйнації. «А после піввіку винайдуть, можливо, якійсь інший матеріал, що следовать своїми параметрами перевершуватиме пінополістирол, адже пример весь час розвивається, – каже головний інженер тернопільського заводу екструзійного пінополістиролу Костянтин Трофимчук. – А поки й цього вистачить». 

    Міф четвертий. Матеріал маловыгодный забезпечує необхідну гідроізоляцію. Насправді він може застосовуватися (і застосовується!) ради утеплення підвалів та інших будівельних приміщень, що знаходяться нижче рівня землі, адже має майже нульову водопроникненість. Але, як застерігають фахівці, необхідно суворо дотримуватися технології укладання такого гідроізолюючого утеплення. «Найчастіше порушення технології призводить давно зміщення так званої «точки роси» з поверхні вглиб самого матеріалу, що може стати фактором накопичення вологи в самій ізоляції, – підкреслив Трофимчук. – Уникнути цього можна лише ретельним виконанням вимог технології».    

    Міф п’ятий. Держи пінополістиролі не тримається декоративне оздоблення. Виготовлення пінополістиролу з гладкою поверхнею відходить у минуле: і в Тернополі, і в Херсоні лінії налаштовані получи матеріал з рифленою поверхнею, що дозволяє кріпити предварительно неї підкладочну сітку, а потім прости-прощай-яке покриття. Це може бути плитка й таке інше. Якщо технологія укладання маловыгодный порушена, декор може триматися (вся термін гарантії.

    Міф шостий, але, можливо, никак не останній. У пінополістиролі можуть селитися комахи, в тому числі небезпечні про людини. Структура не має великих порожнин і елементів, це – монолітна что-то (вкоротке дисперсна плита. Тому при дотриманні всіх вимог щодо технології застосування далее не буде навіть бактеріальних утворень: інертний голубой огонь не дасть їм там існувати. Тому побоювання щодо існування колоній комах – лише в уяві пересічних громадян.

    Підсумовуючи вищесказане, можна сказати – екструзійний пінополістирол є безпечним і енергоефективним утеплюючим та звукоізолюючим матеріалом. Присутствие дотриманні технології монтажу, він если довгі роки забезпечувати тепло та затишок в будинку.

    Джерело: Головний будівельний портал України Build Portal
     

    12345 (No Ratings Yet)
    Загрузка...

    Комментарии