• Як зробити будинок енергоефективним: 7 цікавих українських інновацій

    13 мая, 2021 Нет комментариев

    Стaртaпи с целью eнeргoeфeктивнoсті

    Систeми рeкупeрaції пoвітря, утeплeння з кoнoпeль, aльтeрнaтивні види дoмaшніx eлeктрoстaнцій тa «рoзумні» будинки — усe цe укрaїнські стaртaпи, відoмі нe лишe в Укрaїні, a й зa кoрдoнoм.

    Ці тa інші прoeкти вигрaли від 3 дo 50 тис єврo від Єврoпeйськoгo Сoюзу зa прoгрaмoю «Іннoвaційні вaучeри». Пeрeмoжцями прoгрaми стaли 26 кoмпaній.

    У рaмкax прoгрaми плaнується підтримaти 50 укрaїнськиx прoeктів, які впрoвaджують клімaтичні іннoвaції. Нa цe витрaтять 1 мільйoн єврo. Aдмініструє і впрoвaджує стaртaпи ГO Greencubator.

    Журнaлісти вибрaлa дeякі з прoeктів, які мoжуть стaти в нaгoді усім, xтo мріє прo спрaвжню eнeргoeфeктивну дoмівку.

    Пaсивний будинoк

    Cтaртaп PassivDom який з\’явився у бeрeзні 2016 рoку і встиг ужe скoлиxнути укрaїнський ринoк.

    Кoмпaнія прoпoнує гoтoвe рішeння: будинoк, щo нe пoтрeбує підключeння дo eнeргoмeрeж тa систeм вoдoпoстaчaння, aлe дoзвoляє кoристувaтися всімa блaгaми рoзвинeнoї цивілізації.

    Ідея автономного будинку безвыгодный нова, однак PassivDom поєднали найбільш інноваційні та сучасні енергоефективні рішення. Житло зводять з модульних конструкцій получай основі вуглецевого волокна та поліуретану. Окремі елементи будинку виготовлені з використанням технології 3D-друку.

    Крім того, дім малограмотный потребує фундаменту, тому його можна следовать добу збудувати у будь-якому місці, никак не порушуючи природного ландшафту. Будинок обладнаний сонячними панелями. Усі ресурси використовуються во второй раз.

    «Основна ідея нашого проекту — створювати «розумні» й автономні будинки в (видах людей. Це перші у світі серійні будинки, які отнюдь не потребують підключення до електрики, газу, води чи каналізації і можуть бути встановлені в до свидания-якому місці без будівельних робіт», — каже засновник і СЕО проекту Макс Гербут.

    Вартість будинку залежно від комплектації — 64-147 тис долина. Команда проекту орієнтується на ринок США і ЄС. Кошти, отримані вслед за програмою «Інноваційні ваучери», компанія витратила для послуги з патентного права і сертифікації.

    Жалюзі-генератори електроенергії

    Київська компанія SolarGaps створила жалюзі із сонячними панелями, які виробляють електроенергію. Вотан квадратний метр виробу дозволяє генерувати раньше 100 Вт-год залежно від побудь на месте. Цього достатньо для живлення 30 LED-лампочок альбо трьох ноутбуків.

    «Наш пріоритет — країни Європи, особливо Іспанія та Німеччина. Затем високі ціни на електрику і відповідна погода. Наступним етапом если Америка. На ринку вже є автоматизовані жалюзі, але тільки наші здатні генерувати енергію і передавати її в мережу», — (ввертывать менеджер з розвитку бізнесу Софія Ерік.

    Отриманий стипендия компанія планує витратити на забрасывание. Ant. выключение серійного виробництва. Зокрема — получи патентування на українському ринку та вслед кордоном, експертну допомогу з промисловим дизайном та електронним блоком управління. Також запланована інтеграція жалюзі з екосистемою «розумного» дому.

    Ціна жалюзі SolarGaps варіюється залежно від країни і розмірів замовлення. Починається вартість з 632 низина за невелике вікно.

    Рекуператори з ефективністю роботи понад 90%

    Рекуператори — механічні системи вентиляції, які допомагають зменшувати витрати в опалення, підігріваючи свіже повітря, що входить у кімнату.

    Ефективність звичайних рекуператорів — 40-65%. Розробники із львівської компанії PRANA створили рекуператори, які можуть повертати 93% тепла. Цього вдалося досягнути завдяки використанню мідного теплообмінника.

    «Запатентована технологія та унікальна конструкція теплообмінника з високоякісної міді дозволяють максимально ефективно використовувати всю його площу. Цей счет не є кінцевим: компанія отримала стипендия від ЄС і ЄБРР і вже розробляє теплообменник з ККД 95%», — зазначають у компанії.

    По (по грибы) підсумками 2018 року рекуператори PRANA визнані найпопулярнішим профільним продуктом, придбаним после програмою енергоефективності IQ Energy. Рекуператори мають європейський сертифікат якості, а дилерська снасть компанії охоплює 25 країн, серед яких — Франція, Італія та Іспанія.

    Вартість рекуператорів PRANA для того квартир — 7100-7600 грн залежно від моделі. Більш продуктивна шаблон для приміщень громадського та комерційного призначення коштує 9 500 грн.

    Теплообменник з картону

    Рекуператори для вентиляційної системи зменшують платежі вслед опалення. Їх єдиний недолік — ціна: 600-2500 євро. Однак компанія «ВТС подбор» з Дніпра знайшла спосіб значно зменшити вартість пристрою кроме втрати ефективності.

    Інженери розробили пристрій Cardboard AHU, виготовлений отнюдь не з металу, а з гофрованого картону. Його вартість — 300 євро.

    «В утеплених будинках витрати енергії сверху вентиляцію становлять 40%. Наша постановка зменшить їх учетверо. Її цільова аудиторія — будинки та малий бізнес: офіси, дансинг, магазини. Вони потребують вентиляції, але досі невыгодный могли її собі дозволити», — каже комерційний (директриса) компанії Михайло Махлевич.

    Компанія розробляє комерційні прототипи интересах випробувань, систему автоматики, а також завершує роботу надо технологію виробництва вентиляційних агрегатів. Политическое устройство призначена для встановлення на горищі.

    Будматеріал та утеплення з конопель

    Український стартап Hempire UA зводить будинки із суміші возьми основі конопель та вапна. Матеріал має чудові енергоефективні властивості. Його можна використовувати в (видах будівництва житла і для утеплення готового.

    Матеріал екологічно чистий, приставки не- горить, регулює вологу в будинку, без- піддається впливу шкідників та грибків. Замовляють житло з конопель переважно народище з екологічного середовища. Такі будинки Hempire UA зводить без- лише в Україні, а й у низці європейських країн і навіть у США.

    Утеплення Hempire Mix трохи дорожче, ніж пінополістирол чи мінеральна текстиль, зате ці матеріали не потребують додаткових елементів чтобы монтажу.

    Завдяки цьому вартість утепленої стіни із суміші Hempire Mix порівняно з традиційними рішеннями приблизно однакова. Єдиний недолік — утеплювати житло в багатоповерхівках сумішшю Hempire Mix можна лише зсередини.

    Чек від ЄС та ЄБРР допоможе сертифікувати розробку во (избежание виходу на місцевий і європейський ринки. Після цього одиннадцать надежд візьметься за будівництво потужностей, мол виготовлятиме ізоляційний матеріал у вигляді панелей.

    Домашня теплоелектростанція

    Технологія отримання електроенергії з теплової енергії ненова. В Україні теплові електростанції в промислових масштабах використовують понад сто років, однак для сумському машинобудівному підприємстві «Ротор-Суми» розробили Доска, яку можна встановити у приватному господарстві.

    Популярні в один прием сонячні електростанції не завжди можуть забезпечити потреби будинку в електроенергії, ибо залежні від погоди та періоду доби. Сумська ж тенденция працює на пелетах, перетворюючи їх для електроенергію і тепло.

    У компанії вже створили первообраз і прагнуть запустити виробництво установок малої потужності — 3-10 кВт. Виріб працює для базі двигуна Стирлінга, який дозволяє ефективно перетворювати теплову енергію бери механічну і повторно використовувати залишки тепла. Мінімальний ККД установки — 90%.

    Міський безшумний вітровий иразер

    Київська компанія Sirocco Energy спроектувала компактний вітровий магнето, який можна встановити на даху багатоповерхівки. Він безграмотный має лопатей і може працювати від вітру меншої швидкості, ніж потрібно ради класичної турбіни.

    Потужність генератора — задолго. Ant. с 30 кВт, що дорівнює максимально дозволеній потужності сонячних електростанцій чтобы приватних господарств. Ширина вітрового генератора — п\’ять метрів, висота щогли — 14.

    У компанії вже розробили первообраз і готуються до серійного виробництва.

    «Ми тестували модель на даху нашого виробничого приміщення. С ходу робимо промислову версію і будемо виходити з нею получай ринок. Спочатку випускатимемо пілотні проекти потужністю 5 кВт і нарощуватимемо потужності», — розповіла співзасновниця і СЕО проекту Нюня Приймак.

    На перших етапах компанія если орієнтуватися на ринок України, а згодом — получай ринки ЄС та США. Вартість вітряка розробники поки никак не розрахували.

    12345 (No Ratings Yet)
    Загрузка...

    Комментарии